Czwartek 16 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Orszak Trzech Króli

W tegorocznym Orszaku Trzech Króli uczniowie z SP 10 we Włocławku z katechetami i młodzieżą z Klasztoru OO. Franciszkanów przygotowali jedną stację podczas przemarszu całego orszaku, który przeszedł przez ulice naszego miasta Włocławek. Uczniowie zauroczeni postacią św. Franciszka jego prostotą, przybliżyli wszystkim mieszkańcom Włocławka postać św. Franciszka, który 3 lata przed swoją śmiercią w Greccio, zapragnął uczcić wraz z mieszkańcami okolicznych wiosek, to wielkie wydarzenie, które miało miejsce 2000 lat temu w Betlejem - Narodzenia Pana Jezusa Chrystusa. Udział w Orszaku Trzech Króli naszych uczniów z SP 10. we Włocławku i młodzieży to świadectwo wiary, które jest elementem chrześcijańskiej formacji duchowej, w której są wychowywane. O. Szymon ofm.