Środa 15 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Zofia, Jan, Izydor

"Owoce w szkole"

Nasza Szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do realizacji programu "Owoce w szkole". Biorą w nim udział klasy I-III. Program ma na celu promowanie zdrowego stylu życia z zakresu nawyków żywieniowych. Zgłoszeni uczniowie z poszczególnych klas systematycznie otrzymują owoce i warzywa gotowe już do spożycia, pokrojone i zapakowane w sposób higieniczny i estetyczny. Dzieci chętnie spożywają otrzymywane owoce i warzywa podczas przerw śniadaniowych. Z entuzjazmem przyjmują zróżnicowane pakiety żywieniowe.
W ramach w/w programu zorganizowano w roku szkolnym 2010/11 "Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu" dla klas I-III. Zwycięzcy otrzymali nagrody pamiątkowe i dyplomy.
Odbył się również "Dzień Zdrowego Odżywiania", który polegał na spożywaniu II śniadania wzbogaconego o ulubione owoce i warzywa.
Klasy IIb i IIIa odbyły wycieczkę do Kłóbki. Uczniowie zapoznali się z przetwarzaniem produktów i uczestniczyły w procesie ich powstawania: szatkowania i kiszenia kapusty, suszenia owoców.

Zdjęcia w Galerii