Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

Pierwsza „zielona szkoła” za nami

W tym roku na „zieloną szkołę” pojechały czwarte, piąte i szóste klasy; razem 41 osób, które były pod opieką pań: Iwony Składanowskiej, Anny Zacharek, Anny Markowskiej oraz Wioletty Szymańskiej. Zielona szkoła odbyła się w górach Beskidu Żywickiego, i. Uczestnicy przebywali w pensjonacie „Na Gronicku” w miejscowości Lalijk. Wyjazd odbył się 7 maja o godz. 6.00,a powrót 11 maja. Na wycieczce bardzo dużo zwiedzaliśmy np.: Leśny Gród w Milówce, Muzeum Koronek w Koniakowie oraz Galeria Adama Małysza w Wiśle, Chatę Regionalną Kawuloka, skocznie Malinkę i Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Gdy uczniowie wraz z nauczycielkami wybrali się na Słowacji, zwiedzili Jaskinie Demianoskie oraz spędzili 3 godziny na basenach termalnych w „Tatralandii”. Największym zaskoczeniem była możliwość bycia w trzech państwach jednocześnie - na Słowacji, w Czechach i Polsce. A było to w miejscowości Jaworzynka. W ostatnim dniu uczniowie mieli możliwość poznać najciekawsze obiekty świata i Polski w Parku Miniatur w Inwałdzie. Podczas „zielonej szkoły” odbyły się 2 dyskoteki, warsztaty – malowanie na szkle oraz ognisko. Zwiedzając polskie i słowackie góry wszyscy mieli okazję zapoznać się przyrodą, z życiem sów i ptaków drapieżnych, z tradycjami i codziennym życiem mieszkańców Beskidu Żywieckiego i Śląskiego.