Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Po jubileuszu...

Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości.”( Tadeusz Kotarbiński)

Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują nasz wzrok w stronę przebytej drogi. Słowa Christiana Schutza podkreślały charakter uroczystości jubileuszowych Szkoły Podstawowej nr 10. Jubileusz 60-lecia to bardzo ważna chwila dla wszystkich- uczniów obecnie uczących się w szkole i absolwentów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz tych, którzy niegdyś byli z nią związani zawodowo oraz naszych przyjaciół. Szkoła obchodziła swoje święto 12 i 13 listopada. We wtorek miała miejsce uroczysta Msza Święta w klasztorze pw. Wszystkich Świętych, a później odbyły się uroczystości z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obecnie pracujących w szkole i tych , którzy niegdyś byli z nią związani, przyjaciół i licznie przybyłych gości. W środę wszyscy uczniowie, a po południu również rodzice mieli możliwość obejrzeć program artystyczny z udziałem uczniów absolwentów i nauczycieli naszej szkoły. Programom artystycznym towarzyszyły wystawy prac uczniowskich oraz wystawa fotograficzna upamiętniająca 60 lat istnienia szkoły w budynku przy ul. Starodębskiej 21. Nie zabrakło tortu z logo jubileuszu i przepięknych życzeń.