Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Podsumowanie konkursu EKO-Lider

W czwartek 05.09.2019r. w Kujawsko – Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku koło Torunia odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Ekologiczny edukator szkolny – II edycja 2019”. W uroczystości uczestniczyła Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego p. Aneta Jędrzejewska oraz pracownicy Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs „Eko – Lider II Edycja 2019 r.” był częścią większego projektu pn. „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko - pomorskiego. Lubię tu być…na zielonym!” organizowanego przez Województwo Kujawsko- Pomorskie. W ramach konkursu uczniowie przygotowywali projekty związane z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego, promujące nasz region. Pracę konkursową musieli udokumentować, między innymi w formie filmu, reportażu, prezentacji czy wydawnictwa.Na uroczyste podsumowanie konkursu zaproszono 103 uczniów , Eko – Liderów wraz ze swoimi nauczycielami koordynatorami z 64 szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki i certyfikaty. Pięcioro finalistów otrzymało rowery. Przyznano również wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowali twórcy 3 projektów wraz z opiekunami- Kinga Kwiatkowska (opiekun p. A. Zacharek), Aleksandra Markowska (op. p. I. Składanowska), Maciej Cypel (op. p. I. Bronowska). Gratulujemy.