Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Podsumowanie szkolnej akcji pod hasłem: "Ciekawi ludzie - pożyteczne rozmowy"

Akcja "Ciekawi ludzie - pożyteczne rozmowy" była ważnym działaniem profilaktyczno-wychowawczym w mijającym roku szkolnym 2019/2020. Polegała na zapraszaniu do naszej placówki interesujących, ciekawych osób i organizowaniu ważnych, pożytecznych spotkań z uczniami. W tych ostatnich dniach nauki szkolnej przypomnijmy sobie kto odwiedził naszą "10". W październiku 2019 r. była u nas Pani Edyta Olszewska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. W klasach: V c, VI b i VI c rozmawiała z młodzieżą o zasadach bezpieczeństwa, odpowiedzialności karnej nieletnich , a także o trudnej, ale pasjonującej pracy w Policji. Pani Olszewska odpowiadała także na pytania zadawane przez uczniów, między innymi na pytanie jakie warunki trzeba spełnić, aby móc w przyszłości wykonywać zawód policjanta. W styczniu 2020 r. zaproszenie "dziesiątki" przyjęła Pani Aneta Kuczyńska z "Patrolu szkolnego" Komendy Straży Miejskiej we Włocławku. Pani "strażniczka" przeprowadziła w oddziałach przedszkolnych O a i O b pouczające zajęcia profilaktyczno-wychowawcze pod tytułem: "Dbam o moje bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych". Po tych zajęciach dzieci zostały zachęcone do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: Bezpieczne zabawy zimą". Mali autorzy najpiękniejszych prac konkursowych zostali nagrodzeni podczas apelu podsumowującego I półrocze. Prace dzieci z klas "zerowych" posłużyły do zorganizowania wystawki pokonkursowej w siedzibie Straży Miejskiej mieszczącej się przy ulicy Bojańczyka. Pani Aneta Kuczyńska spotkała się także z uczniami klas starszych. Dla klas V i VI wystąpiła z interesującą prelekcją w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2020". Pani prelegentka mówiła nie tylko o zasadach bezpiecznych zabaw zimowych, ale także o ogólnych zasadach bezpieczeństwa, o których powinny pamiętać dzieci i młodzież. Przypomniała o właściwym zachowaniu w kontakcie z osobą obcą, o właściwym reagowaniu na obce psy, o szczególnych środkach ostrożności, gdy uczeń zostaje sam w domu. Wspomniała także o kulturalnym zachowaniu na osiedlu podczas spędzania czasu wolnego oraz o konsekwencjach łamania norm społecznych. Podczas tego spotkania młodzież miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną o zasadach bezpieczeństwa w porze zimowej.
Naszym wspaniałym gościom Pani Anecie Kuczyńskiej oraz Pani Edycie Olszewskiej za poświęcony czas, uwagę, ciekawe zajęcia warsztatowe, spotkania w klasach i prelekcje wszyscy głośno mówimy: "Dziękujemy!".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji, które znajdziecie w galerii.