Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Poprawna Polszczyzna Na Co Dzień.

30 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie II Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny pod hasłem: Poprawna Polszczyzna Na Co Dzień.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Akademickich we Włocławku. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami testowymi polegającymi na poprawianiu błędów w zdaniach, wyjaśnianiu znaczenia związków frazeologicznych, jak również musieli wykazać się znajomością przysłów i zasad poprawnej pisowni, w tym ortografii. Troje uczniów z naszej szkoły, którzy wykazali się najlepszą znajomością poprawnej polszczyzny:
Damian Filipiki kl.VIb
Karolina Nawrocka kl.VIa
Natalia Rapsiewicz kl.Va
wezmą udział w II finałowym etapie konkursu, który odbędzie się 5 marca 2015r. w Zespole Szkół Akademickich.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a wyłonionym Laureatom życzymy sukcesu w etapie finałowym.