Niedziela 12 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Joanna, Dominik, Pankracy

Potrafię udzielić pierwszej pomocy

To jedno z zadań realizowanych w ramach projektu„Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń”. Stąd 24.01.2012 roku odbył się w naszej szkole pokaz udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez szkolną pielęgniarkę Magdalenę Bocheńską a poprowadzony przez ratownika medycznego Zbigniewa Ziółkowskiego. W pokazie tym brały udział dzieci klas III i IV. Pokaz ten miał na celu naukę pierwszej pomocy. Były pokazane miedzy innymi filmy przedstawiające różne zdarzenia, które wymagały udzielania pierwszej pomocy. Dzieci także ćwiczyły układanie osoby w pozycji bocznej bezpiecznej przy wcześniejszym wytłumaczeniu kiedy można taką osobę układać w tej pozycji. Również ćwiczony był pośredni masaż serca. Po skończonym pokazie i ćwiczeniach dzieci SP10 wyniosły dużą wiedzę na ten temat i na pewno będą potrafiły udzielić podstawowych czynności ratujących życie. W późniejszym terminie przewidziany jest także pokaz i nauka pierwszej pomocy dla pozostałych uczniów.