Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Powrót do szkoły z "ulgą"

Drodzy Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie!
Od 17 maja wracamy do szkoły w systemie hybrydowym, a od 31 maja do nauki stacjonarnej. Docierają do nas informacje o Waszych obawach i lękach związanych z powrotem.  Dlatego postanowiliśmy przystąpić do Kampanii ,,Tydzień Ulgi”, zorganizowanej przez Uniwersytet Jagielloński oraz  Kampanii ,,Szkoła od nowa” i szczególnie zająć się tą sprawą.
W   imieniu wszystkich nauczycieli chcemy naszych uczniów i rodziców uspokoić. Zapewniamy, iż cieszymy się z bezpośredniego spotkania z Wami . Powrót do szkoły nie będzie czasem nasilonych sprawdzianów, klasówek, odpytywań. To też nie czas rozliczania uczniów z posiadanych lub nieposiadanych notatek. To dla nas wszystkich będzie czas uczenia się na nowo rzeczywistości szkolnej. Będziemy uczyć się być na nowo razem, odbudować nasze relacje. Dopiero potem uda nam się wrócić do uczenia się i nauczania w najbardziej efektywny i przyjazny sposób. Poświęcimy więc ten czas na to, by przełamać nasze lęki i obawy, zminimalizować stres, a przede wszystkim – zaufać sobie wzajemnie.
Dlatego teraz spróbujmy wrócić do ,,normalności” razem. Będzie to trochę trwało-powrót jest procesem. Zapraszamy Was w tę drogę- bez lęku, obaw, stresu. Nie bójcie się powrotu do szkoły. Będziemy wspierać się wzajemnie i wspólnie odkrywać radość z bycia ze sobą i zdobywania wiedzy.
Czekamy na Was- do zobaczenia w szkole
Dyrekcja i Nauczyciele