Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

Program profilaktyczny pt. „Wielka wyprawa Klary i Lutosława”

21 października dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej nr 10 został zorganizowany program profilaktyczny pt. „Wielka wyprawa Klary i Lutosława” grany przez aktorów Impresariatu Artystycznego „Inspiracja” z Krakowa. Program promował umiejętność współpracy w grupie, pożądanych relacji rówieśniczych.
Dotykał problemu wykluczenia z grupy, dokuczania. Uczył zasad zachowania, kultury wobec rówieśników i starszych, akceptacji innych takimi jakimi są. Owa bajkowa podróż spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy w trakcie programu byli aktywni, odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzących, poprzez zabawę utrwalili wiele przydatnych umiejętności w życiu codziennym.
Dla uczniów klas IV-VI został zorganizowany spektakl profilaktyczny pt." Blogerka". Był opowieścią o brutalizacji życia w którym dorasta młodzież, gdzie młody człowiek pozostawiony sam sobie musi sprostać oczekiwaniom dorosłym. Niepowodzenia wywołują coraz większą frustrację, a brak zrozumienia ze strony najbliższych jest powodem poszukiwania akceptacji wśród różnych grup rówieśniczych. Pojawia się agresja, która z czasem staje się niemożliwa do opanowania. Jak i gdzie szukać pomocy w sytuacji wydawałoby się bez wyjścia? Na te pytanie można było znaleźć odpowiedź po obejrzeniu spektaklu.