Poniedziałek 06 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Judyta, Jan, Jurand

Rajd harcerski

Dnia 28 października 2011 roku odbył się rajd harcerski. Nasza szkoła wzięła w nim udział w składzie uczniów klas: 5a, 5b i 4b oraz opiekunów: o. Przemka i pana Krzysztofa Żywicy. Rajd rozpoczął się zbiórką o godzinie 9:50 na placu Wolności. Pierwszym punktem wyprawy był Cmentarz Komunalny, na którym musieliśmy zapalić znicz na zaniedbanym grobie oraz znaleźć grób Czesława Floriana Żebrowskiego. Drugim punktem był park Łokietka. Tu zadaniem było przebrać jednego z członków naszej grupy w strój hallowenowy. Wyszło nam świetnie. Kolejnym zadaniem było dojście do pomnika Szarych Szeregów i tam odpowiedzenie na pytania. Ostatni punkt, moim zdaniem, był najlepszy. Musieliśmy dojść do harcówki, a w niej wyciąć w dyni znak harcerstwa.Bardzo lubimy takie rajdy, jest w nich pełno zabawy oraz rywalizacji z innymi szkołami. Ten rajd jak i wszystkie poprzednie uważam za bardzo udany!

Julia Graczyk 5a