Poniedziałek 20 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Rajd na Raty- I rata 2022r.

W sobotę 24 września drużyna z naszej szkoły wzięła udział w rajdzie na Raty- I rata. Trasa biegła od miejscowości Długie, gdzie urodziła się Justyna Krzyżanowska matka Fryderyka Chopina.   Odwiedziliśmy obelisk, który upamiętnia to wydarzenie. Następnie wędrując przez piękne kujawskie pola dotarliśmy do gospodarstwa, w którym to właściciel tworzy postacie z drewna, trzciny i różnych innych materiałów. Gospodarz zgromadził są tam też narzędzia i maszyny używane dawniej przez rolników. Dalsza droga biegła przez las, gdzie poszukiwaliśmy głazu narzutowego. Nasza uczennica odnalazła kamień i została za to nagrodzona. Następnie wędrowaliśmy brzegiem jeziora Modzerowskiego do miejsca, gdzie organizatorzy przygotowali ognisko. Wspólnie z innymi uczestnikami rajdu piekliśmy kiełbaski i chleb.  W czasie ogniska zorganizowany został quiz dotyczący informacji zdobytych w czasie rajdu. Trasa rajdu wyniosła 9km i przebiegała od miejscowości Długie – Parcele -jez. Modzerowskie – jez. Długie – Długie.