Środa 15 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Zofia, Jan, Izydor

Rajd na raty-III rata

Wrzesień to czas rozpoczęcia roku szkolnego i inauguracja nowego sezonu turystycznego. Nie inaczej było także w tym roku. 25 września 2010r. odbył się kolejny rajd cyklu „ Rajd na raty- III rata lato. Organizatorem był Włocławski Oddział PTTK. Z naszej szkoły w wycieczce brały udział dzieci z klas od II do VI pod opieką p. U. Zielińskiej, p. G. Kobielskiej, p. D. Chojnowskiej, p. I. Bronowskiej, p. I. Janiczek, p. K. Żywicy.

Trasa przebiegała: drogą krajową nr1 - leśniczówka Przyborowo - ścieżka przyrodniczo – leśna „Kukawy” - Ława - Kamieniczki - Kowal. Długość trasy ok. 13 km.

Rajd rozpoczął się od przejazdu autobusami z parkingu na ul. Węglowej na trasę krajową nr 1 skąd pieszo lasami szliśmy do leśniczówki Przyborowo i dalej do rezerwatu Kukawy.

Po drodze dużą atrakcją było zbieranie grzybów, które w tym roku obficie obrodziły. Po ścieżce edukacyjnej Kukawy oprowadzał nas p. nadleśniczy Śmietana. Bardzo ciekawie opowiadał o otaczającej przyrodzie. Nad jeź. Kukawy zorganizowano ognisko na, którym piekliśmy kiełbaski, wręczane były dyplomy dla drużyn i medale za uczestnictwo indywidualne dla uczniów. Potem wyruszyliśmy w drogę do Kowala, gdzie czekały już na nas autobusy. Zmęczeni po przejściu trasy wróciliśmy szczęśliwie do domów.

Zdjęcia z rajdu w Galerii