Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Rajd na Raty II Rata Wiosna 2011

W dniu 16 kwietnia uczniowie z klas 2b, 4a, 6b i 6c naszej szkoły pod opieką p. D. Chojnowskiej, p U. Zielińskiej i p. K. Żywicy wzięli udział w Rajdzie na Raty II Rata Wiosna 2011 -„ Ruszajcie z nami całymi rodzinkami”.

Trasa rajdu wiodła od Leśniczówki Przyborowo- Jeziora Wójtowskie- Piekielną Górę- Kanały Wójtowskie- Jezioro Wikaryjskie. Długość trasy wynosiła ok. 12 km. W czasie trwania rajdu czekały na nas atrakcje spotkaliśmy się z Grupą Rekonstrukcji Historycznych Wiking, która prezentowała w byłych niemieckich umocnieniach, uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy z okresu II wś.. Można było obejrzeć broń, przejść okopem i bunkrem oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Po drodze odwiedziliśmy wieżę przeciwpożarową, gdzie odbywały się pokazy 56 Samodzielnej Grupy Rozpoznania ZHP. Na końcu trasy czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami. Ognisko prowadzili włocławscy harcerze, którzy proponowali nam ciekawe pląsy i zabawy. Rajd odbywał się w Dniach Święta Lasu. Mogliśmy dzięki nadleśnictwu Włocławek posadzić swoje drzewka w lesie. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe odznaki, a reprezentacje dyplomy za udział w wędrówce.

Więcej zdjęć w Galerii