Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Rajd Powstania Styczniowego I Rata Rajdu na Raty

Dnia 16 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Rajdzie Powstania Styczniowego zorganizowanym przez włocławski oddział PTTK. Rajd upamiętniał 156 rocznicę wielkiego zrywu Polaków w walce o niepodległość. Trasa biegła od ronda Falbanka lasami do Mielęcina przy krzyżu upamiętniającym epizod z Powstania. Następnie ruszyliśmy na wschód na miejsce, gdzie znajdują się pozostałości fabryki niemieckiej z II wś leżącej w pobliskich lasach. W trakcie wędrówki zorganizowany został quiz o Powstaniu Styczniowym. Nasza drużyna zajęła wspólnie z grupą z Nieszawy I miejsce. Później skierowaliśmy się w okolice starej cegielni na falbance, gdzie organizatorzy zakończyli rajd. Wręczone zostały upominki, dyplomy i odznaki rajdowe. Trasa rajdu wynosiła 9km. W rajdzie wzięli udział uczniowie kl. 5c, 6a, 6b. 8b pod opieką p. Agnieszki Lewandowskiej i p. Krzysztofa Żywicy.