Czwartek 16 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Rajd Rowerowy „Bezpieczny Ruch”

W dniu 16 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym „Bezpieczny Ruch”. Rajd zorganizowany był w ramach akcji „Bezpieczne Szkoły Śródmieścia” przez Szkołę Podstawową nr14.
Celem wyjazdu była popularyzacja turystyki rowerowej, wdrożenie zasad bezpiecznego poruszania się na rowerach, integrowanie uczniów różnych szkół.
Trasa rajdu przebiegała SP14Włocławek- J. Wikaryjskie- SP14Włocławek. W czasie jazdy dopisywała nam piękna pogoda i dobre humory. Po przybyciu na miejsce przy Jeź. Wikaryjskim zajęliśmy się zbieraniem chrustu i rozpalaniem ogniska. Później piekliśmy kiełbaski i chleb, które bardzo nam smakowały.
Po takim wzmocnieniu razem z uczniami bawiliśmy się grając w piłkę i uczestnicząc w konkursach min. przeciąganie liny, skoki na skakance. Układaliśmy też hasła związane z bezpieczeństwem w czasie wakacji. Czas mijał w miłej atmosferze szybko i niestety trzeba było wracać. W drodze powrotnej mieliśmy przygodę, a mianowicie przez drogę przebiegło nam stado dzików. Do szkoły wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni z tak miło spędzonego czasu.
W rajdzie wzięli uczniowie z klas 4b, 5a, 5b pod opieką p. M. Traczyka i p. K. Żywicy.