Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

Rajd rowerowy „Wiosna w lesie”

W sobotę 21 kwietnia 2012 odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Włocławską Informację Turystyczną. Z naszej szkoły w wycieczce wzięli udział uczniowie z kl. 4b,5a, 5b, 5c, 6a pod opieką p. M. Traczyka i p. K. Żywicy. Patronat nad wyjazdem objął Prezydent Włocławka p. Andrzej Pałucki wraz z nadleśniczym Włocławka p. Włodzimierzem Pamfilem.
Trasa rajdu przebiegała ul.Barska -Rybnica - Józefowo - Ładne - Smólnik - Telążna Leśna - Leśniczówka Mursk - Jez. Wójtowskie - Jez. Wikaryjskie - Strzelnica dawnego poligonu wojskowego i wyniosła ok. 40km. W czasie jazdy mieliśmy postoje na Rybnicy- sadziliśmy drzewka, w Smólniku posilaliśmy się pyszną grochówką, a na koniec przy strzelnicy wojskowej można było zjeść pieczone kiełbaski. W czasie przerw uczniowie ze szkół uczestniczących w akcji „Bezpieczne Szkoły Śródmieścia”dla wszystkich chętnych organizowali gry i zabawy. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni z pogody i atrakcyjności trasy wróciliśmy szczęśliwie do domów.