Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Rocznica śmierci Stanisława Bechiego

16 grudnia minęła 152 rocznica śmierci bohatera dwóch narodów polskiego i włoskiego płk. Stanisława Bechiego. Dla upamiętnienia tego wydarzenia ulicami Włocławka przeszedł marsz pamięci o bohaterskim powstańcu styczniowym. Uczestnikami byli przedstawiciele władz miasta Włocławka, rady miasta, uczniowie włocławskich szkół i mieszkańcy. Organizatorem marszu było Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Plastyczna we Włocławku. Uczestnicy przeszli od miejsca w, którym znajdowało się więzienie carskie, przez ul. Zielony Rynek, ul. Chopina pod pomnik ku czci płk. Stanisława Bechiego. Zebrani wysłuchali przemówienia przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Chmielewskiego, odśpiewali pieśni patriotyczne i zapalili znicze.