Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Ruszyła już Liga Zadaniowa

W dniu 20 października 2016 r. ośmiu uczniów klas szóstych wzięło udział, w naszej szkole w inauguracji - konkursu matematycznego Liga Zadaniowa. Był to I z trzech etapów, który jest tylko próbą sił i nie zaliczał się do ogólnej punktacji. Następny II etap - rejonowy, będzie się składał z trzech spotkań w Szkole Podstawowej nr 14: 19. 11. 2016 r, 21. 01. 2017 r. oraz 01. 04. 2017 r., które zadecydują o miejscu w ogólnej klasyfikacji. Każdy uczestnik może uzyskać 90 punktów, tzn. po 30 punktów na poszczególnych spotkaniach. Uczniowie rozwiązują sześć zadań, za które mogą uzyskać od zera do pięciu punktów (5 x 6 = 30). Zadania te są wyjątkowe i również od uczestników wymaga się wyjątkowych rozwiązań. Na Lidze nie wystarczy rozwiązać zadanie, trzeba je jeszcze odpowiednio opisać, dlatego też tak trudno jest otrzymać tytuł laureata tego konkursu. Do III etapu - wojewódzkiego zakwalifikują się ci uczestnicy, którzy uzyskają 68 punkty. Mamy nadzieję, że będą wśród nich nasi uczniowie.

Jolanta Sikorska