Środa 15 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Zofia, Jan, Izydor

Słowem malowane

W ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Włocławku w dniach 27.09. - 04.10 była organizatorem spotkań literacko – plastycznych pt. ''Słowem malowane'' dla dzieci z klas ''0'' szkół podstawowych. W spotkaniu, jakie miało miejsce 4 października. uczestniczyły dzieci z oddziału zerowego naszej szkoły pod opieka p. E. Kłudkowskiej i s. Ewy Wójcik. Naszym uczniom czytał J. E. ks. Biskup Alojzy Mering, a w spotkaniu uczestniczył także ks. Sławomir Deręgowski. Na pewno będzie to dla uczniów niezapomniane przeżycie. W podziękowaniu za wspólne malowanie nasi uczniowie zaśpiewali piosenkę „Taki mały, taki duży”.

Nasze pociechy z klas I, II i oddziałów zerowych były uczestnikami spotkań w ramach wewnętrznej akcji „Słowem malowane” zorganizowanych na terenie szkoły. Dzieciom czytały: dyr.Anna Kwiatkowska, wice. Anna Zacharek oraz nauczyciele Iwona Skałdanowska, Danuta Rosińska, Teresa Rapsiewicz. Prace, które namalowały dzieci, zostały zamieszczone w szkolnej galerii.