Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Śniadanie daje moc

8 listopada obchodziliśmy Dzień - Śniadanie Daje Moc. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy W tym dniu w klasach I-III zorganizowano wyjątkowe śniadania. Uczniowie wspólnie przygotowali i spożywali najważniejszy posiłek dnia. Do przygotowań włączyli się także rodzice i nauczyciele. Dzieci przyniosły potrzebne sprzęty: serwetki, ściereczki, kubeczki, łyżeczki, ale najważniejsze były zdrowe produkty – składniki do zrobienia kanapek: warzywa, sałatki, owoce, soki, woda mineralna, soki owocowe i warzywne oraz pełnoziarniste pieczywo. Przed przygotowaniem śniadania wszyscy umyli ręce i przygotowali stanowiska pracy. W salach nie zabrakło także gazetek o zdrowym odżywianiu. To śniadanie było wyjątkowo smaczne. Przygotowane posiłki śniadaniowe ułożone na stole jako kolorowe wyspy, wyglądały pięknie i apetycznie.