Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Spotkania klas VI-VII z Policją i Strażą Miejską

W ramach działań profilaktycznych w kwietniu 2022r. przy współpracy z Komendą Miejską Policji oraz Straży Miejskiej we Włocławku została przeprowadzona w szkole prelekcja dla uczniów klas VI, VII, VIII nt. Cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.Ważnym elementem spotkania z uczniami była dyskusja na temat korzystania z Internetu i portali społecznościowych. Funkcjonariuszka KMP uświadamiała młodzieży jakie konsekwencje niesie za sobą pochopne i nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu. Przypomniano również fakt, iż nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo jak stróże prawa. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji. Mamy nadzieję, że była to dla nich interesująca lekcja, dzięki której będą odpowiedzialni i ostrożni w codziennym korzystaniu z portali społecznościowych.