Środa 15 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Zofia, Jan, Izydor

Spotkanie z Krystyną Sarnowską

Spotkanie  z Krystyną Sarnowską

W piątek 15 października 2010r. uczniowie klasy III a z wychowawczynią Małgorzatą Skrzypek gościli poetkę, autorkę m. in. książek dla dzieci – Panią Krystynę Sarnowską. Spotkanie rozpoczęło się przeczytaniem przez dzieci wybranych wierszy z tomików: „Pod płaszczem Królowej Zimy”, „Na kolanach taty” i „Kotki na wierzbie”. Za piękną interpretację wierszy autorka wręczyła dzieciom książeczki „Lale” i „Kolejka Piotrusia”,

a następnie wpisała w nich imienne dedykacje. Uczniowie mieli ponadto okazję obejrzeć wszystkie książki napisane dla dzieci przez Panią Krystynę, posłuchać, jak powstają wiersze, kto jest ich bohaterami, na czym polega współpraca z ilustratorami i wydawcami. Sama autorka przeczytała także swoje najnowsze wiersze, które niedługo ukażą się w księgarni. Spotkanie przebiegało w miłej jesiennej atmosferze i wzbudziło duże zainteresowanie wśród młodych czytelników.

Więcej zdjęć w Galerii