Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Spotkanie online w ramach programu "Deutsch Plus"

21 maja uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu online z przedstawicielką młodzieży niemieckiej w ramach programu "Deutsch Plus" Instytutu Goethego w Warszawie. Ina Mitternacht opowiedziała o studiach w Niemczech, przybliżyła zabytki Berlina - te jak wiadomo nie były nam już tak obce:-). Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób niemiecka młodzież spełnia czas wolny. Ina jest przesympatyczną, otwartą, młodą osobą, wolontariuszką Polsko - Niemieckiej Wymiany Młodzieży. O cennej idei wolontariatu również uzyskaliśmy ciekawe informacje. Były pytania, obustronne quizy, a co najważniejsze kontakt z żywym językiem. Same plusy! Kolejny raz możemy być dumni, że jesteśmy nauczycielami takich właśnie uczniów!