Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Spotkanie w bibliotece

Dnia 5 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka to spotkanie poświęciła jednej książce pt. ,,Wszystkie moje mamy". Opowiada ona o wojnie widzianej oczami dziecka. Małemu chłopcu, bohaterowi tej książki, zabrano wszystko, co najważniejsze: bliskich, bezpieczeństwo, imię, nazwisko, a nawet mamę i tatę. W opowieści głównie występuje: głód, śmierć, ucieczka, fałszywe dokumenty i tajemnice. Utwór także o ludziach, którzy gotowi byli ryzykować swoje życia, aby uratować je innym. Irena Sendlerowa wyprowadziła z getta 2500 tysiąca dzieci. Historia opowiadana przez autorkę na temat książki wywołała u mnie wielkie wzruszenie. Zdałam sobie sprawę, ile podczas wojny umierało dzieci i dorosłych. Po tym spotkaniu wiem, że najważniejsze jest dobro drugiej osoby, mimo wyglądu, koloru skóry lub innego narodu. Polecam tę książkę do przeczytania. nie tylko moim rówiesnikom, ale również dorosłym.

Aleksandra Markowska VIB

Link do zdjęć z wydarzenia: