Piątek 19 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Adolf, Leon, Tymon

Spotkanie z niemieckim

Środa, 29 września, upłynęła nam w atmosferze niedawno obchodzonego święta, czyli Europejskiego Dnia Języków Obcych. 16 uczniów z klas ósmych wzięło udział we wspaniałym evencie pod nazwą "Spotkanie z niemieckim", które zostało zorganizowane przez Instytut Goethego w Warszawie. Nasi uczniowie mieli okazję na zabawę, naukę, nowe doświadczenia, a także na...prezenty i nagrody, które otrzymali za wykonane zadania językowe. Wszyscy spisali się na medal i wrócili z workami pełnymi gadżetów i upominków. Dodatkowo dwoje uczniów opowiedziało na scenie, czy warto uczyć się języka niemieckiego. Nina, Olaf - byliście wspaniali! Korzystając z faktu, że wydarzenie odbywało się w Toruniu, podziwialiśmy uroki toruńskiej starówki, a także odwiedziliśmy Niewidzialny Dom - miejsce magiczne i pozostawiające refleksję w naszych glowach i sercach. Wróciliśmy do Włocławka już po zmroku. To był dlugi, intensywny i przede wszystkim bardzo przyjemny dzień!