Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

Spotkanie z pisarką

W poniedziałek 13 maja uczniowie klasy 2 b i 3 a skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej i wzięli udział w spotkaniu z Panią Małgorzatą Strękowską – Zarembą. To pisarka, dziennikarka i autorka podręczników. Podczas spotkania zaprezentowała serie o okropnym Maciusiu, detektywie Teosiu Kefirku, Filipku Zaskrońcu. Dzieci nie tylko słuchały opowieści autorki, ale również uczestniczyły w zabawach ruchowych do wybranych utworów. Między innymi przypominały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię w oparciu o cykl „Abecelki”. Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek, na której znalazły się „Leniwe literki” – jedna z pierwszych i ulubionych pozycji pisarki. Dla wzbogacenia przewidziano również czas na pytania kierowane do Pani Małgorzaty. Spotkanie zakończyło się składaniem autografów na książkach zakupionych przez dzieci oraz wręczeniem kwiatów autorce, w podziękowaniu za miłe chwile.