Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

Sprawozdanie z wizyty w MBP

29 stycznia kl. II b i II c wraz z wychowawczyniami odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Warszawskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bajki i baśnie w literaturze dziecięcej”. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami dawnych i współczesnych pisarzy polskich oraz zagranicznych piszących dla dzieci. Chętnie wysłuchali znanych kanonów literatury dla dzieci – min. „Śpiącej królewny”. Z wielką ciekawością oglądały książki z bajkami i baśniami. Dzieci wzięły także udział w konkursie czytelniczym „Czy znasz tę bajkę?”. Spotkanie zakończyło się malowaniem baśniowego motyla, gdzie uczniowie polegając na swojej fantazji kolorowali sylwetkę pięknego owada. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.