Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Sprzątanie Świata 2015 z SP nr 10

Dnia 18 września 2015 r. Szkoła Podstawowa nr 10 wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Przedszkolaki z oddziałów: 0a, 0b, 0c wraz z wychowawczyniami – p. Małgorzatą Skrzypek, p. Dorotą Słomczewską i p. Daria Składanowską uczestniczyli w akcji sprzątając teren w najbliższym otoczeniu szkoły. Uczniowie klasy 2c, 3a, 3b pod opieką p. Izabeli Hejmanowskiej, p. Iwony Bronowskiej i p. Beaty Sułkowskiej sprzątali teren leśny przy skrzyżowaniu drogi na Kowal, wzdłuż Alei Królowej Jadwigi. W tym samym dniu uczniowie z klas 3a, 4b, 5a, 5b pod opieką p. Andrzeja Gołębieskiego oraz siostry Ewy i o. Szymona brali udział w imprezie artystycznej połączonej z podsumowaniem akcji w mieście w Sali gmachu Centrum Kultury „Browar B” przy ul. Łęgskiej 28. Akcję uzupełniły pogadanki i zajęcia przeprowadzone na terenie szkoły dotyczące właściwego postępowania ze śmieciami w otaczającym nas środowisku, sposobach segregacji i roli recyklingu surowców wtórnych. Koordynatorem akcji „Sprzątanie Świata 2015” na terenie szkoły była p. Izabela Hejmanowska.