Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

STYPENDIUM SZKOLNE 2021

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Włocławek informuje, że kompletne wnioski na stypendium szkolne w roku szkolnym 2021/2022 należy złożyć w terminie od 1.09.2021r. do 15.09.2021r. w Urzędzie Miasta Włocławek Zielony Rynek 11/13 w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, pokój 3A (parter bud. B). Można również wypełnione wnioski wraz z kompletem dokumentów wrzucać do urny w holu Urzędu lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu (ważna data stempla pocztowego) z dopiskiem „stypendium szkolne”.
Kompletny wniosek to:
- wniosek poświadczony dochód z MOPR we wniosku,
- informacja dot. ochrony i przetwarzania danych osobowych,
- zaświadczenia o dochodach netto uzyskiwanych z pracy za sierpień 2021,
- jeśli rodzic jest zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy to kopia dokumentu z PUP i oświadczenie o pracy dorywczej,
-wykaz faktur wraz z oryginalnymi fakturami– można go dostarczyć w późniejszym terminie.

Wnioski oraz załączniki można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta:
 https://bip.um.wlocl.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow-stypendia-i-zasilki-szkolne/ lub będą dostępne w szkole w dyżurce przy wejściu głównym.
Do wniosku o przyznanie stypendium szkolnego powinny zostać załączone dokumenty dotyczące sytuacji rodzinnej i materialnej ucznia – dochód 528 zł netto na członka rodziny w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku tj. sierpniu 2021 r.
Dochód uzyskiwany ze świadczeń MOPR lub też poświadczenie braku tego typu dochodów jest konieczne na wniosku o stypendium szkolne. Ze względu na wydłużony czas obsługi dokumentów  w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Ogniowej 8/10 we Włocławku prosimy o szczególne zwrócenie uwagi wnioskodawcom na terminy składania wniosków w w/w instytucji w przypadku osób, które nie korzystały z pomocy opieki społecznej.

Sugerowany termin składania wniosków w MOPR do 7 września 2021r.