Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Światowy Dzień Języka Ojczystego

W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego odbył się konkurs, w którym uczniowie klas IV-VI reklamowali język polski układając hasła i wiersze. Oto wyniki:

I miejsce- praca zbiorowa uczennic z klasy 5B- Marysi Antkowskiej, Dominiki Kijewskiej, Karoliny Kubiak i Eweliny Lewandowskiej za hasło "Nasz język ojczysty najpiękniejszy"

II miejsce- praca zbiorowa uczennic z klasy 4B- Oli Markowskiej, Wiktorii Pudłowskiej, Gabrieli Bagińskiej i Wiktorii Michalak za hasło "Mówię po polsku, bo lubię!"

III miejsce- Daria Nadskakuła z klasy 6b za rymowankę- Język polski jest wspaniały, mówi nim nasz naród cały. Inne kraje zgrzytają zębami,że nie są Polakami".

Wyróżnienia otrzymali:
- Wiktor Obrębski, Filip Kamiński i Adam Stawisiński z klasy 4B za hasło "Język ojczysty to nasza duma"
- Wiktoria Dudzińska i Wiktoria Zielińska z klasy 5B za hasło "Kiedy uczysz się kolego- dobry umysł masz kolego!".

Wszystkim serdeczne gratulacje składa organizator konkursu pani Joanna Wojciechowska.