Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Światowy Dzień Wzroku

9 października przypada Światowy Dzień Wzroku. Z tej okazji uczniowie kl. III b wraz z wychowawczynią p. D. Słomczewską wybrali się do MBP przy ul. Warszawskiej do Filii Książki Mówionej. Tam odbyło się spotkanie z p. Ziółkowską pod hasłem „Z książką mądrzej i zdrowo” . Dzieci dowiedziały się w jaki sposób i w jakim celu działa ten oddział biblioteki w naszym mieście. Oglądały wydawnictwa dla osób niewidomych i niedowidzących. Następnie wszyscy udali się do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul Łaziennej, gdzie odbyła się projekcja filmu edukacyjnego ukazującego, jak należy zachowywać się i pomagać osobom niewidomym i niedowidzącym na ulicy. Specjalni goście z Bydgoszczy zaprezentowali uczniom różne przedmioty oraz liczne sposoby radzenia sobie przez osoby niewidome w codziennym życiu. Ten dzień był pełen wrażeń i nowych doznań, które pozwolą lepiej zrozumieć problemy z jakimi borykają się ludzie niewidomi.