Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

Szkoła Bez Przemocy

„DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY” rozpoczyna się imprezą sportową w ramach akcji POLSKA BIEGA w dniach: 19.05.12 r. (kl.0-III) i 20.05.12r. (kl.IV-VI). „Dziesiątka biega weekendowo” służy popularyzacji idei biegania (bez względu na wynik) oraz kibicowania, zgodnie z ideą fair play. Podczas imprezy rozpowszechnialiśmy ulotki z oficjalnym Kodeksem Fair Play VI edycji SZKOŁY BEZ PRZEMOCY.
Od 21.05.12 r. klasy I realizują program profilaktyczno-wychowawczy „Obcy”, dotyczący zagrożeń i preferowanych zachowań w kontaktowaniu się z osobami nieznanymi dzieciom . Prowadzący to: psycholog PPP i funkcjonariusz Straży Miejskiej. 21.05.12r. o godz. 16.00 rodzice uczniów z klas IV-VI spotkają się ze specjalistami z PPP, Straży Miejskiej, KMP, poświęcone tematowi – „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznamy zagrożenia?”.
24.05.12 r. na terenie naszej szkoły organizowany będzie Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt, (zaproszone szkoły to: SP 20, SP 22). Z okazji Dnia Dziecka-1.06.12 r. odbędą się imprezy przeznaczone dla dwóch grup wiekowych: KOCHAMY CIĘ POLSKO-ŻYJMY BEZ PRZEMOCY - Turniej kl. IV-VI oraz CAŁA POLSKA ŚPIEWA Z NAMI – PIOSENKĄ MÓWIMY PRZEMOCY NIE -Turniej kl. I-III. Dniem kończącym obchody „Dnia Szkoły bez Przemocy” będzie 5.06.12 r. jako Dzień Białych Koszulek symbolizujący solidarność przeciwko przemocy (wszystkie dzieci i pracownicy założą na siebie białe koszulki). W tym dniu także w czasie przerw uczniowie słuchają muzyki relaksacyjnej w ramach „Muzyka łagodzi emocje”. Koordynatorami obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy oraz programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY są pedagodzy szkolni: Joanna Dziedzic i Patrycja Włoczewska.
W realizację poszczególnych zadań włączyli się: wszyscy nauczyciele w-f, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, wychowawcy klas, nauczyciel plastyki, Mirosław Traczyk oraz wspierali nas: wicedyrektor, Anna Zacharek i dyrektor szkoły, Anna Kwiatkowska.