Poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Piotr, Robert, Bogusław

SZKOLENIE NA TEMAT MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH

W dniu 13 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku odbyło się szkolenie „ Problemy adaptacyjne uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych w szkole ”. Celem w / w szkolenia było zapoznanie uczestników z problemami edukacyjnymi i wychowawczymi uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych w szkole, ze szczególnym ukierunkowaniem na ucznia romskiego oraz rozwijanie kompetencji międzykulturowych w zespole klasowym. Podczas szkolenia nauczyciele, nauczyciele wychowawcy i nauczyciele świetlicy angażowali się w wykonanie różnych zadań rozwijających kompetencje międzykulturowe. Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczyciele będą mogli wykorzystać prezentowane narzędzia i ćwiczenia aktywizujące w pracy ze swoimi uczniami. Dziękujemy serdecznie uczestnikom szkolenia za aktywny udział w zajęciach i zachęcamy inne szkoły do skorzystania z oferty KPCEN we Włocławku w zakresie edukacji międzykulturowej.