Poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Piotr, Robert, Bogusław

SZKOLENIE W ZAKRESIE SAMOOBRONY PRZED PSAMI

„Zapobiegajcie tragediom, nie będziecie opłakiwać ofiar”

Pod takim hasłem 23 lutego odbyło się w naszej szkole szkolenie w zakresie samoobrony przed psami.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zachowywać się w obliczu spotkania z agresywnym psem. Treserzy pokazali dzieciom, jak ochronić się przed atakiem zwierzęcia.

Miłym akcentem spotkania był pokaz umiejętności czworonożnego gościa. Uczniowie zobaczyli elementy tresury.

Szkolenie i pokaz przeprowadzili pani A. Ostrowska – hodowca i pan M. Różański – przewodnik psa.
Uczniowie zostali poinformowani jak należy zachowywać się w przypadku ataku psa:
- żeby obronić się przed psem można wykorzystać przedmioty znajdujące się pod ręką: bluza, kurtka, torba,
- gdy zbliża się pies – muszę zasłonić się przedmiotem trzymając go przed sobą, pozwalam psu złapać ten przedmiot i zainteresować się nim, rozglądam się szukając miejsca do schronienia lub osoby, która może mi pomóc,
- nie uciekam jeśli nie mam schronienia – mogę przyjąć pozycję „żółwika” w której nie można krzyczeć i wykonywać gwałtownych ruchów, aby nie prowokować psa do ataku,
- pozycja obronna gdy nie mamy nic pod ręką – z palców robimy pięści, przykładamy do brody, łączymy ramiona, przyciskamy do klatki piersiowej patrzymy w dół - nie w oczy, następna pozycja to „żółwik”,
- zostaje jeszcze pozycja, która przyjęta w odpowiednim momencie poddaje nas w oczach psa- gdy odczytamy sygnały do ataku musimy przyjąć pozycję baczność bokiem do psa, opuścić głowę i ręce trzymać przy ciele.

Więcej zdjęć w Galerii