Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

SZKOLNA KAMPANIA ANTYNIKOTYNOWA

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przypadającego w tym roku 20 listopada w naszej szkole podjęto różne działania informacyjno-edukacyjne. W związku z tym w klasach I-III odbyło się wiele tematycznych pogadanek, dyskusji, wykładów i prelekcji. W klasach drugich i trzecich miały miejsce konkursy plastyczne, konkurs na hasło, wiersz i opowiadanie. Zorganizowane zostały wystawy plakatów i materiałów oświatowo-zdrowotnych. Ponadto zachęcano uczniów do namawiania rodziców do niepalenia. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, które umieszczono na szkolnej gazetce prozdrowotnej. Także klasy IV-VI włączyły się do akcji. Pogadanki na temat szkodliwości palenia papierosów przeprowadziła p. pielęgniarka. Uczniowie klas V i VI wykonywali projekt ulotki antynikotynowej, a kl. IV-VI pisały listy zachęcające do niepalenia papierosów. Na korytarzu szkolnym wywieszono gazetkę zachęcającą do niepalenia paierosów.