Niedziela 05 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Irena, Waldemar, Iryda

SZKOLNE CZYTANIE FREDRY

W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się do tegorocznej odsłony akcji "Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry", najwybitniejszego polskiego komediopisarza i poety,
od którego narodzin mija właśnie dwieście dwadzieścia lat. W dniu 6 września 2013r na teranie szkoły odbył się Szkolny maraton czytania Fredry „Paweł i Gaweł”
- w klasach IV - VI aż 97 uczniów naszej szkoły na lekcjach języka polskiego przeczytało
wiersz „Paweł i Gaweł”.
- uczniowie klas III wysłuchali recytacji wiersza wykonaną przez nauczycieli: p.Mirosława Traczyka i p.Andrzeja Gołębieskiego. Czytaniu towarzyszył konkurs plastyczny na współczesną ilustrację do wiersza. Najładniejsze prace zostały nagrodzone.
- w bibliotece szkolnej prezentowana jest wystawka pt: „Fredro znany i nieznany”
- Samorząd Uczniowski poprzez radiowęzeł szkolny przedstawił audycję radiową ”Poranek z Fredrą”.