Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Szkolny Konkurs Tolkienowski

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena.
Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). Jest to również święto fanów literatury tolkienowskiej, jak również filmów opartych na twórczości Tolkiena. Nasza szkoła szczyci się niemałą grupą miłośników Tolkiena – uwielbiacie Hobbita, Władcę Pierścieni. Książki fantasy są bowiem doskonałą rozrywką, pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości i ubarwienie szarego życia, szczególnie w pandemicznej rzeczywistości.Tolkien, mistrz fantasy, opowiada o przyjaźniach, drodze bohaterów przepełnionej refleksją nad miłością i mądrością, odpowiedzialnością i dojrzałością, a także smutkiem.
Uczniów klasy IV – VIII zachęcamy do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM organizowanym przez bibliotekę szkolną w dwóch kategoriach:

1. Uczniowie klas IV-VI wykonują ilustrację do wybranego rozdziału dowolnej książki J.R.R. Tolkiena.
  2. Uczniowie klas VII-VIII wykonują projekt okładki do wybranej książki J.R.R. Tolkiena.

Prace należy wykonać  w formacie A4 dowolną techniką. Każdy uczestnik może przesłać dowolną liczbę prac. Fotografie pracy z opisem (imię, nazwisko, klasa)  przesyłajcie na Teams do p. Agnieszki Głowińskiej lub na adres e-mail aglowinska1@wp.pl w terminie do 1. 04.2021r.