Niedziela 05 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Irena, Waldemar, Iryda

Turniej dla Dzieci z Trudnościami w Czytaniu i Pisaniu

5 października 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji VIII TURNIEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, przebiegający w tym roku pod hasłem
„W leśnych labiryntach”. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas V i VI z 13 szkół podstawowych z Włocławka (SP 3, SP 5, SP 7, SP 10, SP 14, SP 18, SP 20, SP 22, SP 23) i okolicy (z Cyprianki, Lubienia Kujawskiego, Chocenia i Kruszyna) posiadający opinię stwierdzającą specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu (dysleksja, dysgrafia, dysortografia itp.) lub ogólne trudności w nauce. Turniej składał się z trzech równoległe przebiegających konkurencji: plastycznej- uczniowie wykonywali liść wykorzystując do jego ozdoby ekologiczne elementy,
z części informatycznej – podczas której uczniowie projektowali plakat na temat „Święto lasu” oraz z gry dydaktycznej sprawdzającej wiedzę i umiejętności ortograficzno – literackie oraz ekologiczne w nawiązaniu do tematyki lasu. Punkty z poszczególnych konkurencji były zsumowane i w ten sposób wyłoniono najlepsze zespoły. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej
z Cyprianki, drugie - Szkoły Podstawowej nr 22, trzecie miejsce – Zespołu Placówek Oświatowych z Lubienia Kujawskiego. Poza tym nagrodzono uczestników poszczególnych konkurencji za zajęcie w nich pierwszego miejsca. I tak w konkurencji plastycznej najlepsi byli uczniowi ze Szkoły Podstawowej nr 23, w informatycznej ze Szkoły Podstawowej nr 14, a w grze dydaktycznej reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych z Lubienia Kujawskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Zadania konkursowe zostały przygotowane przez pracowników Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, a oceniali je członkowie niezależnego jury składający się z pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, KPCEN, WCEE, MBP, Galerii Sztuki Współczesnej oraz Centrum Kultury Browar B.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, instytucjom za okazaną pomoc i życzliwość, bez której trudno by było zorganizować turniej, oraz za pracę w komisjach i przygotowanie zadań konkursowych. Poza tym organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie plastycznym i literackim ph. „W leśnych labiryntach”, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (Regulaminy dostępne na stronach internetowych Włocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji i SP 10).