Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

TURNIEJ PROOBRONNY

W dniu 22.05.2015 r. nasza reprezentacja sportowa chłopców uczestniczyła w TURNIEJU PROOBRONNYM „Majówka z Zespołem Szkół Akademickich” przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim ul. Wysoka 12.
Konkurs ten głównie był skierowany do uczniów kl. V i VI, którzy chcą podjąć naukę w gimnazjum akademickim o profilu obronność państwa.Turniej nie był łatwy, a zawodnicy musieli się wykazać dużą sprawnością. Drużyny 2-osobowe musiały zaliczyć 6 stacji:
- konkurencje ze strzelaniem do celu z łuku, strzelaniem w zagrożeniu z karabinku, przeciąganiem po linie nad wodą, pływaniu i nurkowaniu, ratownictwie poszkodowanych oraz torze strażackim.
W zaciętej rywalizacji gromadzili punkty i czasy . Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny:
1. Damian Filipski
Łukasz Żmudziński
2. Oliwier Brzeziński
Jakub Hejmanowski
3. Hubert Wiśniewski
Klaudiusz Zalewski
Warto było walczyć, bo nagrodą główną było DOFINANSOWANIE do umundurowania i wyposażenia po podjęciu nauki w gimnazjum ZSA w klasie mundurowej oraz DOFINANSOWNIE do egzaminu Państwowego na Patent Sternika Motorowodnego w kwocie 1000 zł. Po zaciętej rywalizacji szkół nasza drużyna – Damian Filipski i Łukasz Żmudziński – wygrała te zmagania wojskowe zajmując I miejsce i główną nagrodę! GRATULUJEMY!

Reprezentacja godnie występowała już w barwach SP 10 w zawodach:
- indywidualne biegi lekkoatletyczne
- drużynowe biegi lekkoatletyczne
- biegu Wiosny – gdzie bardzo dobrze wypadli w tych trudnych i terenowych biegach, a Michał Porębski awansował do zawodów ogólnopolskich.

Obecnie uczestniczymy w „Czwartkach lekkoatletycznych” od 23.04.2015 r. (6 czwartków) zdobywając 38 złotych medali, 27 srebrnych i 15 brązowych. Jesteśmy najlepszą drużyną medalową w tych zawodach.
Reprezentacja bardzo się stara i walczy o miejsca w finale 11.06.2015 r. we Włocławku – OSiR oraz o wejście do finału ogólnopolskiego w dniu 21.06.2015 r.
Wyniki są świetne! Nie ma równych naszym 1000-metrowcom (r.2002, 2003 i 2004).Trwa zacięta walka. Życzcie nam powodzenia!
Naszą szkołę w zawodach sportowych lekkoatletycznych reprezentuje „ścisła” drużyna chłopców z klasy VIb i Vb oraz 3 uczniów z kl.IV.
Są to uczniowie kl. Vb:
Michał Porębski