Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Twoje życie to twoje decyzje

20 czerwca w bibliotece przy ul. Warszawskiej odbyły się warsztaty dla uczniów, prowadzone przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Realizowane były w ramach projektu "Literackie odkrywanie siebie" finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek. Uczniowie z klasy VI b wraz z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych: "Twoje życie to twoje decyzje" (alkohol, narkotyki, dopalacze). Ich celem było zdobycie przez uczniów wiedzy i umiejętności pozwalającej na świadome zachowanie abstynencji w wieku młodzieńczym , a także uświadomienie młodym ludziom, jak ważne w życiu jest podejmowanie dobrych decyzji, zrozumienie mechanizmu uzależnienia i uświadomienie, że uzależnienie to choroba, która stopniowo - przejmując władzę nad człowiekiem - zmienia jego system wartość, ale nad która można zapanować.