Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

TYDZIEŃ AUTYZMU 2022 W SP 10

TYDZIEŃ  AUTYZMU  2022 W SP 10

W  tygodniu 4- 8 kwietnia cała szkoła dołączyła do obchodów Dnia Świadomości Autyzmu, który przypadał na 2.04. Rozpoczęliśmy Niebieskim Poniedziałkiem, kiedy to ubraliśmy się na niebiesko. Naszym strojem jednoczyliśmy się z osobami autystycznymi- ,,różniącymi się od nas, ale równie ważnymi jak my”. Na lekcjach uczniowie rozmawiali z nauczycielami o zaburzeniach ze spektrum  autyzmu, oglądali prezentacje, filmy, wykonywali prace plastyczne,  gazetki klasowe ( w ramach konkursów- wyniki już wkrótce). W bibliotece szkolnej dzieciaki mogły oglądać wystawkę: ,,Czytajmy na niebiesko”. Zorganizowaliśmy także  Fotobudkę  dla chętnych uczniów, którzy chcieli  wspierać pomaganie, tolerancję, inność- ,,Jak niebieskie motyle”. Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim działaniom choć troszkę wpłynęliśmy na wzrost świadomości i wrażliwości naszych uczniów. Zapraszamy do fotogalerii.