Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Tydzień Walki z Depresją

,,Tydzień Walki z Depresją”-pod takim hasłem w naszej szkole odbywały się różne akcje i wydarzenia. Rozmawialiśmy o stanach emocjonalnych z naszymi nauczycielami, wychowawcami, rodzicami. Oglądaliśmy filmy na godzinach wychowawczych podejmujące jakże ważny problem radzenia sobie z trudnymi emocjami. Dyskutowaliśmy, omawialiśmy powyższy temat. Między innymi odwiedziliśmy starsze pokolenie w DPS we Włocławku aby porozmawiać o rzeczach ważnych i istotnych. Spojrzeliśmy na wiele tematów z innej perspektywy, a porady starszego pokolenia umocniły nas w przekonaniu, że należy mówić o trudnych tematach głośno i otwarcie. Gościliśmy również w naszej szkole Panią psycholog z PPP Agnieszkę Cieślak, która dyżurowała i służyła radą i wsparciem naszym rodzicom. W poszukiwaniu odpowiedzi jak sobie radzić z trudnymi emocjami i smutkiem ruszyliśmy na włocławskie ulice. Pytaliśmy przechodniów jak oni sami postrzegają sposoby walczenia z chandrą. To były bardzo miłe i owocne rozmowy. Jesteśmy teraz bogatsi o wiedze i informację.