Wtorek 14 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Uniwerystet Małego Człowieka

Ruszył Uniwersytet Małego Człowieka. Aż siedemdziesięciu młodych studentów odebrało swoje indeksy i wysłuchało pierwszego wykładu.

Oczywiście w tej grupie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Sa to przedstawiciele klas: III B,IV A, V A i V C.

Było tak jak być powinno. Najpierw prawdziwe studenckie ślubowanie, potem odbiór indeksów ze zdjęciem i miejscem do wpisywania przez wykładowców zaliczeń. A na samym końcu pierwszy wykład. Od liczydła do komputera, czyli skąd wzięły się komputery?

Podczas pierwszych zajęć rodzice obserwowali swoje pociechy w sali W1, gdzie odbywała się transmisja z zajęć w Auli. Dumni rodzice z trudem powstrzymywali łzy wzruszenia.

Nauka na Uniwersytecie Młodego Człowieka potrwa trzy pełne semestry i zakończy się otrzymaniem dyplomu ukończenia uczelni.