Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

VIII klasa i co dalej?

Nasi najstarsi uczniowie już niedługo staną przed wyborem dalszej drogi życiowej. Nie jest to łatwy wybór, a czas jakby przyspiesza. By go ułatwić - ósmoklasiści na terenie szkoły realizowali dwugodzinne warsztaty aktywizujące wybór kierunku kształcenia. Prowadzący to doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: p. Izabela Pałucka, p. Dominika Najberg i p. Agnieszka Anczakowska. Kolejne wartościowe spotkania to Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła- odbędą się one 3.04. 2019 r. g. 12.00 dla naszej szkoły, a 4.04.2019 r. w godz. od 9.00 do 13.00 – Targi Pracy, Rzemiosła oraz Szkół Policealnych i Wyższych (adresowane do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ich rodziców). Pamiętać należy także o Drzwiach Otwartych organizowanych w szkołach ponadpodstawowych. Ósmoklasiści mogą „od podszewki” zobaczyć warunki nauki na miejscu. Zachęcamy do zwiedzania wybranych szkół- sezon właśnie się rozpoczął. Nie można tego przegapić!