Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

W Stumilowym Lesie, czyli ortograficzne wędrówki z Kubusiem Puchatkiem

W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji Filia Dziecięca nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13 7 października zorganizowała zajęcia pn. „W Stumilowym Lesie, czyli ortograficzne wędrówki z Kubusiem Puchatkiem". W tych zajęciach wzięła udział klasa III c pod op. p. Urszuli Majerskiej. Uczniowie zmagali się ze trudnościami, które występują u dzieci mających problem z czytaniem i pisaniem. Dzieci najpierw wysłuchały fragmentu „Kubusia Puchatka" w wersji „książki mówionej", jednocześnie śledząc tekst w książce drukowanej. Potem „ortograficznie”- utrwalając zasady pisowni - wędrowały po Stumilowym Lesie. Najbardziej podobała się im, choć sprawiły problem niektóre zadania, edukacyjna zabawa komputerowa pn. „Matematyczna kolorowanka Kubusia Puchatka”. Może i innym klasom uda się zaprzyjaźnić ortograficznie z Kubusiem?