Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Warsztaty dla Rodziców „Rozumiem moje dziecko”

W dniu 20 października 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku odbyły się warsztaty dla rodziców pt.: „Rozumiem moje dziecko”. Celem warsztatów było podwyższenie świadomości oraz kompetencji wychowawczych rodziców w zakresie komunikacji z własnym dzieckiem. Uczestniczące w spotkaniu mamy dowiedziały się, że kluczem do dobrych relacji z własnym dzieckiem jest poznanie jego pragnień i potrzeb, a także rozumienie i akceptowanie uczuć i emocji własnych i tych przeżywanych przez dziecko. Mamy doskonaliły umiejętność aktywnego słuchania, stosowania komunikatu „ja” oraz wyrażania własnych emocji wobec dziecka. Poznały też trzy modele rozwiązywania konfliktów i to, co z nich wynika, gdy zwycięzcą jest: rodzic, dziecko i gdy nie ma zwycięzców i zwyciężonych. Kolejne już warsztaty dla zainteresowanych rodziców są kontynuacją realizacji Projektu edukacyjnego pt. : „Popołudnie z 10”.