Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Warsztaty „Cyberprzemoc”

25 i 26 listopada w ramach Włocławskiej Kampanii Białej Wstążki w Filii nr 11 MBP odbyły się warsztaty pt. „Cyberprzemoc”. Podczas spotkania omówione zostały formy cyberprzemocy, metody postępowania w razie znalezienia się w sytuacji zagrażającej mienia, a także zasady netykiety, czyli dobrych manier w internecie. Dzieci w grupach zapoznały się z różnymi historiami, których bohaterowie byli ofiarami cyberprzemocy. Wspólnie starały się odpowiedzieć na m.in. takie pytania: Jak korzystać z internetu i telefonu, żeby nie krzywdzić innych?, Co robić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy? W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 10, którzy realizują zadnia wynikające projektu „Bezpieczna+”.

„Cyberprzemocy mówimy nie”

„Cyberprzemocy mówimy nie” to tytuł wystawy prezentowanej w Filii nr 11 w ramach Włocławskiej Kampanii Białej Wstążki i projektu „Bezpieczna +”.
Organizatorem wystawy jest Szkoła Podstawowa nr 10.Wśród prac znalazły się rysunki, plakaty, ulotki i zakładki nawiązujące do tematyki bezpieczeństwa w sieci. Wystawę można oglądać do 10 grudnia.