Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

WIECZÓR  KOLĘD I PASTORAŁEK

18 grudnia 2014 r. SP 10 to nie była szkoła …to był raj na Ziemi. W klasie 2 C odbyło się spotkanie z dziećmi, rodzicami, dyrekcją szkoły, o. Szymonem, s. Ewą i p. praktykantką poświęcone tematyce bożonarodzeniowej. Organizatorem spotkania była wychowawczyni p. Beata Sułkowska.

. Do szkoły przybyli aniołowie, pastuszkowie, Trzej Królowie, św. Maryja, św. Józef i Jezusek. Zaangażowanie i życzliwość osób biorących udział w spotkaniu spowodowały, że magiczne miejsce, jakim stała się szkoła, dostarczyło uczestnikom wielu wzruszeń i niezapomnianych chwil.

Wieczór umiliła dzieciom wizyta św. Mikołaja i Śnieżynki. Świąteczny wystrój klasopracowni, żłóbek, piękna choinka i niezwykła atmosfera, dostarczyły obecnym niezapomnianych wrażeń wzrokowych i przeżyć duchowych, a wiedza nt. tradycji Świąt Bożego Narodzenia pozostanie na zawsze w ich pamięci.

Wszyscy braliśmy aktywny udział swoją postawą i zaangażowaniem. Wieczór Kolęd i Pastorałek stanie się tradycją naszej klasy. Do dziś jeszcze w wielu sercach…snuje się kolęda.