Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

Wielki dzień uczniów klas pierwszych z Szkoły Podstawowejnr10

Maluchy z Dziesiątki złożyły uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyły do grona uczniów. Pierwszoklasiści z trzech klas w obecności gości - władz oświatowych naszego miasta, dyrekcji szkoły oraz rodziców zostali przyjęci do grona uczniów. Na ten szczególny moment czekali z niecierpliwością. Oznacza on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej. Była ona okazją do tego, by najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali, grali na flażoletach, a także tańczyli. Po programie artystycznym, przygotowanym przez uczniów pod opieką swych wychowawczyń, odbyła się część oficjalna. Jej punktem kulminacyjnym było ślubowanie, które na sztandar szkoły złożyli przedstawiciele wszystkich klas pierwszych. Po ślubowaniu dyrektor szkoły oraz pani zastępca prezydenta miasta dokonały pasowania na uczniów. Dzieci ślubowały sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosi swojej szkole dumę. Poza tym uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia klasy pierwszej, szkolne legitymacje ufundowane przez Radę Rodziców, a od starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego jabłka – symbol zdrowia.